Ford Focus RS
Konstruując Focusa RS, Ford dokonał czegoś niesamowitego. Umieścił ponad 370KM mechanicznych w przednio-napędówce. Ta granica nie została przekroczona wcześniej przez żadnego innego producenta. Dzięki nam masz możliwość sprawdzić jak zachowuje się ten samochód i stwierdzić czy przekazywanie tak dużej mocy na przednie koła ma sens, bo naszym zdaniem Ford Focus RS udowodnił, że ma!

XXI wiek stał się erą “zielonych” samochodów. Ford Focus RS jest najbardziej zielony z nich! A mimo to tak bardzo od nich się różni. Większość “zielonych” aut ma elektryczny silnik wspierany niewielką jednostką wydającą jak najmniej dwutlenku węgla do amosfery,Focus RS natomiast posiłkuje się turbodoładowaną, dwu i półlitrową, 5-cylindrową rzędówką, która po naszych modyfikacjach generuje 370 koni mechanicznych, a każdy z nich przekazywany jest przednie koła!

Fordowi udało się osiągnąć to sprytnym zawieszeniem i technologią sprawiając, że pomimo tak dużej ilości zadań, które zostały nałożone na przednią oś, Focus pozostaje mimo wszystko nie tylko możliwy do opanowania, ale w gruncie rzeczy bardzo sterowny i precyzyjny. Focus RS to niesłychanie dobry hothatch, który bez problemu może rywalizować z Porsche Cayman i to za ułamek jego ceny!

Ford Focus jest hitem sprzedaży idealnym na wycieczkę na zakupy do supermarketu. RS już taki nie jest. Wystarczy na niego spojrzeć! Wygląd wyciągnięty prosto z odcinka specjalnego, dźwięk świszczącego blow-off’a przy każdej zmianie biegów i od razu czuć, że nie jest to typowy samochód do przewożenia zakupów!

Tworząc Focusa RS, Ford postarał się tak bardzo, że ciężko znaleźć dla niego jakiegokolwiek konkurenta. Nie tylko w jego klasie! A dzięki nam i Ty masz możliwość przekonania się o tym! Zamów voucher na przejazd Fordem Focusem RS na jednym z naszych torów już dziś i sprawdź jak powinien zachowywać się prawdziwy zielony samochód!